آموزش تحلیل تکنیکال به صورت کامل و ویدئویی با استفاده از تصاویر متحرک. مورد استفاده برای بورس، فارکس، ارزهای دیجیتال و کلیه ی بازارهای مالی: www.training.starget.org

timeline_pre_loader
تحلیل تکنیکال چیست و آموزش تحلیل تکنیکال و یادگیری اون چه کمکی به افزایش سود ما میکنه؟

تحلیل تکنیکال چیست؟

آموزش تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال روشی برای پیش‌بینی قیمت‌ها در بازار از طریق مطالعه وضعیت گذشته بازاره. با تحلیل تکنیکال از طریق بررسی تغییرات و نوسان‌های قیمت‌ها و حجم معاملات و عرضه و تقاضا. می‌توان وضعیت قیمت‌ها در آینده را پیش‌بینی کرد. این روش تحلیل در بازار ارزهای خارجی، بازارهای بورس اوراق بهادار و بازار طلا و دیگر فلزات گران‌بها و بازار نوظهور رمزارزها کاربرد گسترده‌ای دارد. تحلیلگران تکنیکال با یادگیری و آموزش تحلیل تکنیکال ارزش ذاتی سهام یا یک ارز را اندازه‌گیری نمی‌کنند. در عوض از نمودارها و ابزارهای دیگر برای شناسایی الگوهایی که می‌تواند فعالیت آتی سهم را پیش‌بینی کند، بهره میگیرند.

آموزش تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال با استفاده از «مطالعه رفتار و حرکات قیمت و حجم سهام در گذشته. و تعیین قیمت و روند آینده سهم» بر روی نمودار صورت می‌پذیره. تغییرات قیمت سهم با استفاده از پیشینه تاریخی و نمودار توسط تحلیل گر تکنیکال مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیره. بعد از آموزش تحلیل تکنیکال این روش بیشتر مورد استفاده معامله گران قرار می‌گیره و بدین صورت قصد دارند تا سود مورد نظر خود را در هنگام بالا رفتن قیمت سهم افزایش دهند. در واقع سرمایه‌گذاران با دیدگاه کوتاه مدت و میان مدت و بعضا بلند مدت به سراغ تحلیل تکنیکال رفته و از این روش بهره می‌گیرند.

تحلیل تکنیکال با آزمون قیمت‌های گذشته و حجم مبادلات حرکت‌های آینده، قیمت را پیش‌بینی می‌کند. اساس این تحلیل‌ها بر استفاده از نمودار و رابطه‌های ریاضی و هندسی متمرکز است تا بدین گونه روندهای کوچک و بزرگ بدست آید. در این راستا فرصت‌های خرید یا فروش از راه برآورد محدوده نوسانات بازار مشخص می‌شود. پس بنابرین با آموزش تحلیل تکنیکال میشود آینده ی بازار را با ضریب اطمینان بیشتری به صورت علمی پیشبینی کرد.

Technical analysis training

آموزش تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال دانشی تجربی است که در طی زمان تکامل یافته و افراد بسیاری در رشد و هدایت آن نقش داشته‌اند. بدون تردید پایه‌های تحلیل تکنیکی که امروز به‌طور گسترده در سراسر دنیا بکار برده می‌شود، توسط بررسی‌ها و نتیجه‌گیری‌های چارلز داو بنا نهاده شد.

یادگیری تحلیل تکنیکال یکی از روش‌های تحلیل بازار و پیش‌بینی قیمت‌هاست. در اصل پیش‌بینی قیمت به دو روش اصلی امکان‌پذیر است: تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال

در تحلیل تکنیکال اساس پیش‌بینی بر مبنای تغییرات تاکنون قیمت و روند تغییر در بازه‌های زمانی مشخص پایه‌گذاری شده. معامله‌گر با مشاهده چارت قیمتها و استفاده از اندیکاتورهای لازم برای استراتژی خود، به تحلیل بازار می‌پردازد. استراتژی روش محاسبه نقاط ورود به بازار و خروج از آن است که معامله گر یا خود به آن دست یافته یا از یافته‌های دیگران استفاده می‌کند. پایه نظر تحلیل گران تکنیکالی این است که وقایع هرچه که باشند اثر خود را بر روی قیمت و در نهایت روی چارت می‌گذارند بنابراین کسی که چارت را بشناسد فارغ از اخبار و وقایع می‌تواند معامله کند.

آموزش تحلیل تکنیکال

آموزش تحلیل تکنیکال

به‌طور کلی تحلیل تکنیکال بر روی چند مسئله مهم و اساسی تمرکز دارد:

  • قیمت کنونی که بازار بر روی آن به دادوستد مشغول است، چیست؟
  • پیشینه تاریخی چه می‌گوید؟
  • حرکت‌های قیمت در گذشته چگونه شکل گرفته‌است؟ الگوی حرکت بازار چیست؟

گاهی تحلیل گران با آموزش تحلیل تکنیکال به بررسی حجم دادوستدها، نیرو و شتاب بازار. اندیکاتورهای تکنیکال نظیر میانگین متحرک و شاخص نیروی نسبی می‌پردازند. که البته این نماگرها و نوسانگرها بازتاب و بازخور قیمت است. در نهایت آن‌ها با یادگیری و آموزش تحلیل تکنیکال. و بکارگیری این اطلاعات و تفسیری که از رفتار بازار دارد، به چشم‌اندازی از آینده دست می‌یابد. نقطه قوت تحلیل تکنیکال آن است که می‌توان با آموزش تحلیل تکنیکال. و بر اساس یک سری الگوهای قیمتی، آینده ی قیمت را پیش‌بینی نمود.

Technical analysis training

Technical analysis training

انعطاف پذیری تحلیل تکنیکال

یک تحلیلگر تکنیکال می‌تواند از استراتژی خود در تمام بازارها و روی تمام چارتها استفاده کند.  و این یکی از بزرگترین نقاط قوت این نوع تحلیل است. که با یادگیری و آموزش تحلیل تکنیکال میتوان از آن بهره برد. درصورتی که تحلیلگران فاندامنتال فقط می‌توانند از نتیجه بررسی اطلاعات و صورتهای مالی خود در بازار مربوطه استفاده نمایند. و این ناشی از حجم زیاد این اطلاعات است.

آموزش تحلیل تکنیکال